Vymáhání dluhů

Vymáhání dluhů...

Půjčky

Férové nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti. Možnost splácet pouze úrok.

Firemní správa pohledávek

Ušetřete si výdaje za firemního právníka či ztracený čas u soudu.

Vymáhání alimentů

Stát se svobodnou matkou nebo svobodným otcem není vůbec jednoduchou úlohou. Řešíte spoustu problémů a váš bývalý partner (partnerka) přestal navíc platit alimenty na dítě? Neztrácejte hlavu. I v takto svízelné situaci se vám staneme oporou a s vymáháním alimentů vám pomůžeme. Základní rodičovskou povinnost je výživa dítěte

Základní fakta:

  • rodiče jsou povinni uspokojovat životní potřeby dítěte pro jeho všestranný rozvoj (fyzická i duševní stránka),
  • mimo finančních prostředků se jedná také o materiální zajištění dítěte - strava, oblečení, bydlení, vzdělání, kulturní a sportovní aktivity.

Alimenty

Výši výživného určuje soud, jedná se o určitou procentuální částku z čisté mzdy. Výše výživného se pohybuje od 11 do 25 % z čisté mzdy. Obecně platí, že čím je dítě starší, tím by mělo být výživné vyšší, jelikož nároky dítěte se zvyšují. 

Nabytí zletilosti dítěte neznamená automatické ukončení vyživovací povinnosti rodiče.

Vyživovací povinnost trvá až do doby, kdy jsou potomci schopni se sami živit. Věk se tedy nepovažuje za rozhodující faktor. Vyživovací povinnost rodičů končí v okamžiku, kdy se dítě provdá nebo ožení, nebo když je potomek již schopný se sám uživit. 

Vaše děti si zaslouží příležitost kvalitně se vzdělávat, rozvíjet svůj talent, věnovat se sportu nebo třeba cestovat. Být svobodným rodičem je po finanční stránce obvykle dosti nelehké. Pokud je váš ex nezodpovědný a nemá se k placení výživného, máte pořád ještě možnost uchýlit se k vymáhání výživného profesionální firmou.

§ 196 Zanedbání povinné výživy

  • Kdo neplní, byť i z nedbalosti, svou zákonnou povinnost vyživovat nebo zaopatřovat jiného po dobu delší než čtyři měsíce, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
  • Kdo se úmyslně vyhýbá plnění své zákonné povinnosti vyživovat nebo zaopatřovat. jiného po dobu delší než čtyři měsíce, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
  • Odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Nerozpakujte se a kontaktujte naši společnost. I když vám situace nyní připadá bezradná, tak věřte, že společně nalezneme řešení, jak při vymáhání alimentů dospět ke svému cíli. Zapomeňte na tučné účty za služby advokáta a soudní výlohy. S námi si ušetříte nejen starosti, ale i finance.

K placení alimentů by váš bývalý partner neměl přistupovat o nic méně zodpovědně, než jako ke každému jinému finančnímu závazku.

Nedejte partnerovi šanci, aby povinnosti platit alimenty unikl

 

Zašlete nám poptávku

Máte více dotazů k vymáhání pohledávek? Kontaktujte nás prosím.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů

Prosím vyplňte všechny položky, budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz, stížnost, otázku. Děkujeme.

Vytvořilo internetové studio:tvorba www stránek

© Všechna práva vyhrazena OBCHOD S DLUHY - vymáhání dluhů, vymáhání pohledávek