Oddlužení Plzeň

Dostali jste se do velice tíživé finanční situace, při které vám vznikly samé dluhy, a vy nevíte, jak z toho ven? Chcete svoji situaci řešit, ale nevíte, na koho se obrátit? Naše firma Obchod s dluhy s.r.o. je stabilní firmou na trhu, která má v této oblasti mnohaleté zkušenosti. Pomůžeme vám vyřešit veškeré vaše dluhy, ať už jste fyzická osoba nebo částečný podnikatel.

Oddlužení

Oddlužení neboli osobní bankrot je způsob, jak vyřešit úpadek. Díky oddlužení člověk vyřeší své dluhy, oddálí případnou exekuci a po úspěšném oddlužení se jí úplně vyhne.

Pokud se fyzická osoba rozhodne pro vyhlášení osobního bankrotu, může navrhnout insolvenčnímu soudu svůj návrh pro oddlužení fyzické osoby. Tento návrh musí podat pouze sám dlužník nebo zástupce s plnou mocí. Časové lhůty pro podání povolení na oddlužení jsou různé. Záleží na straně, která o oddlužení žádá. Návrh podává buď věřitel, nebo samotný dlužník. V případě zadlužené osoby je potřeba přikládat insolvenční návrh.

Insolvenční zákon

Insolvenční zákon obsahuje náležitosti, které musí podání oddlužení obsahovat. Jedná se o označení dlužníka, pověřených osob k zastoupení, příjmy dlužníka na následujících pět let, minulé příjmy, způsob oddlužení a důvod.

Na základě řádně podaného návrhu o oddlužení a splnění všech daných podmínek insolvenční soud vydá rozhodnutí o povolení, v opačném případě zamítnutí. Po získání povolení není dlužník u konce. Nejdříve musí dojít ke schválení oddlužení. V čase mezi povolením a schválením se určuje forma provedení. Volí se mezi dvěma způsoby:

  • prodej dlužníkova majetku nebo
  • splátkový kalendář.

Prodej majetku

Tímto způsobem oddlužení dojde k jednorázovému vyrovnání pohledávek ze zdrojů vlastníka/dlužníka. Tento majetek je nyní k dispozici pro insolvenčního správce, který zrealizuje prodej i oddlužení. Prodej probíhá pod dohledem správce i věřitelů. V nejčastějších případech se jedná o veřejnou dražbu.

Splátkový kalendář

V tomto případě je dlužník povinen pět let platit pravidelné úhrady ze svého příjmu. Výši částky stanoví soud. Prostřednictvím insolvenčního správce jsou pak příjmy rozděleny mezi nezajištěné věřitele podle výše pohledávek.

Zjistěte, zda splňujete základní podmínky na oddlužení.

Kalkulačka oddlužení

Spočítejte si orientačně, zda splňujete základní podmínky pro to, aby soud schválil soudní oddlužení. Stačí, když vyplníte do naší kalkulačky všechny potřebné údaje a stiskněte tlačítko přepočítat. Naše kalkulačka oddlužení slouží pouze k orientaci, pokud jste se dostali do situace, kdy přemýšlíte o oddlužení.

 

Zašlete nám poptávku

Máte více dotazů k vymáhání pohledávek? Kontaktujte nás prosím.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů

Prosím vyplňte všechny položky, budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz, stížnost, otázku. Děkujeme.

Vytvořilo internetové studio:tvorba www stránek

© Všechna práva vyhrazena OBCHOD S DLUHY - vymáhání dluhů, vymáhání pohledávek