Volejte zdarma 800 110 012Volejte zdarma 800 110 012 Volejte zdarma 800 110 012Volejte zdarma 800 110 012

Oddlužení manželů

Dostal se váš manžel či manželka do nepříznivé finanční situace, při které vznikly během vašeho manželství dluhy? Máte neustálý strach z exekuce a nechcete, aby se neustále navyšovaly penále z půjček a dalších dluhů? Naše firma Obchod s dluhy s.r.o. je stabilní firmou, která se zaměřuje na společné oddlužení manželů. Jsme odborníci, kteří mají v této oblasti mnohaleté zkušenosti, proto vám vždy pomůžeme vyřešit všechny vaše dluhy bez ohledu na jejich výši a míru zadlužení.

Zbavte se veškerých dluhů jednou pro vždy. My vám s oddlužením poradíme.

Zavolejte zdarma 800 11 00 12

Oddlužení manželů a zákon

Společné oddlužení manželů, na rozdíl od oddlužení OSVČ a fyzických osob, neřeší insolvenční zákon, ale judikatura. Rozhodovací praxe Vrchního soudu v Praze a Vrchního soudu v Olomouci usnesla závěr, že oddlužení manželů bude vždy vycházet ze společného jmění manželů, které zahrnuje společný majetek i závazky. Návrh proto zpracovává institut společného insolvenčního návrhu manželů spojeného s jejich oddlužením.

Jaké jsou podmínky oddlužení?

Povolení oddlužení podávají manželé společně. Podmínkou je jejich manželství ke dni doručení návrhu k soudu. Manželé svým podpisem na úředně ověřeném prohlášení stvrdí svůj majetek a pohledávky do společného jmění manželů. Dále jsou manželé považováni jako jeden dlužník.

Výhody oddlužení manželů

  • náklady na insolvenčního správce se hradí pouze jednou po celou dobu pěti let
  • veškeré pohledávky se počítají do společného oddlužení pouze jednou
  • jsou chráněni oba manželé
  • pouze jedny náklady na insolvenčního správce

Změny a případný rozvod

Vzhledem k tomu, že oddlužení probíhá 5 let je možné, že se manželé během této doby rozvedou. S rozvodem dochází k vypořádání společného jmění manželů a rozdělení jejích společných závazků. V této souvislosti se také řeší povinné výživné pro nezletilé děti nebo pro jednoho z manželů.

Vyživovací povinnost může znatelně ovlivnit schopnost hrazení svých závazků. Poté záleží na výši příjmů, které i s výživným v celé výši musí postačit na uhrazení minimálně 30 % všech pohledávek.

Kalkulačka oddlužení

Spočítejte si orientačně, zda splňujete základní podmínky pro to, aby soud schválil soudní oddlužení jednoho z manželů. Stačí, když vyplníte do naší kalkulačky všechny potřebné údaje a stiskněte tlačítko přepočítat. Naše kalkulačka oddlužení manželů slouží pouze k orientaci, pokud jste se dostali do situace, kdy přemýšlíte o oddlužení a chcete si spočítat zda splňujete všechny podmínky.

Zašlete nám poptávku

Máte více dotazů k vymáhání pohledávek? Kontaktujte nás prosím.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů

Prosím vyplňte všechny položky, budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz, stížnost, otázku. Děkujeme.

Vytvořilo internetové studio:tvorba www stránek

© Všechna práva vyhrazena OBCHOD S DLUHY - vymáhání dluhů, vymáhání pohledávek