Oddlužení manželů

Dostal se váš manžel či manželka do nepříznivé finanční situace, při které vznikly během vašeho manželství dluhy? Máte neustálý strach z exekuce a nechcete, aby se neustále navyšovaly penále z půjček a dalších dluhů? Naše firma Obchod s dluhy s.r.o. je stabilní firmou, která se zaměřuje na společné oddlužení manželů. Jsme odborníci, kteří mají v této oblasti mnohaleté zkušenosti, proto vám vždy pomůžeme vyřešit všechny vaše dluhy bez ohledu na jejich výši a míru zadlužení. 

Oddlužení manželů a zákon

Společné oddlužení manželů, na rozdíl od oddlužení OSVČ a fyzických osob, neřeší insolvenční zákon, ale judikatura. Rozhodovací praxe Vrchního soudu v Praze a Vrchního soudu v Olomouci usnesla závěr, že oddlužení manželů bude vždy vycházet ze společného jmění manželů, které zahrnuje společný majetek i závazky. Návrh proto zpracovává institut společného insolvenčního návrhu manželů spojeného s jejich oddlužením.

Jaké jsou podmínky oddlužení?

Povolení oddlužení podávají manželé společně. Podmínkou je jejich manželství ke dni doručení návrhu k soudu. Manželé svým podpisem na úředně ověřeném prohlášení stvrdí svůj majetek a pohledávky do společného jmění manželů. Dále jsou manželé považováni jako jeden dlužník.

Výhody oddlužení manželů

  • náklady na insolvenčního správce se hradí pouze jednou po celou dobu pěti let
  • veškeré pohledávky se počítají do společného oddlužení pouze jednou
  • jsou chráněni oba manželé
  • pouze jedny náklady na insolvenčního správce

Změny a případný rozvod

Vzhledem k tomu, že oddlužení probíhá 5 let je možné, že se manželé během této doby rozvedou. S rozvodem dochází k vypořádání společného jmění manželů a rozdělení jejích společných závazků. V této souvislosti se také řeší povinné výživné pro nezletilé děti nebo pro jednoho z manželů.

Vyživovací povinnost může znatelně ovlivnit schopnost hrazení svých závazků. Poté záleží na výši příjmů, které i s výživným v celé výši musí postačit na uhrazení minimálně 30 % všech pohledávek.

Kalkulačka oddlužení

Spočítejte si orientačně, zda splňujete základní podmínky pro to, aby soud schválil soudní oddlužení jednoho z manželů. Stačí, když vyplníte do naší kalkulačky všechny potřebné údaje a stiskněte tlačítko přepočítat. Naše kalkulačka oddlužení manželů slouží pouze k orientaci, pokud jste se dostali do situace, kdy přemýšlíte o oddlužení a chcete si spočítat zda splňujete všechny podmínky.

Zašlete nám poptávku

Máte více dotazů k vymáhání pohledávek? Kontaktujte nás prosím.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů

Prosím vyplňte všechny položky, budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz, stížnost, otázku. Děkujeme.

Vytvořilo internetové studio:tvorba www stránek

© Všechna práva vyhrazena OBCHOD S DLUHY - vymáhání dluhů, vymáhání pohledávek