Oddlužení fyzické osoby

Dostali jste se do tíživé finanční situace? Jste fyzickou osobou, které nevznikly dluhy v celé výši z podnikání? Pak máte možnost podat návrh na osobní bankrot. Naše firma Obchod s dluhy s.r.o. je stabilní firmou na trhu, která se specializuje na oddlužení neboli insolvence fyzických osob. Tato možnost přináší pozitiva nejen pro samotné dlužníky, ale také pro věřitele. 

Podmínky insolvence fyzických osob

Zákon umožňuje dvě možnosti oddlužení: zpeněžení majetku nebo splátkový kalendář. Avšak dlužník musí být schopen uhradit minimálně 30 % svého dluhu. V případě prodeje majetku, dlužník ihned svým majetkem uhradí dluhy. Druhá možnost, splátkový kalendář, je podmíněna pravidelnou splátkou, kterou určí soud. V případě darů dlužníkovi nebo dědictví připadá automaticky nad rámec splátky a odchází také. S vyhlášením osobního bankrotu musí souhlasit věřitelé, kteří se musí při hlasování rozhodnout, jakým způsobem bude dluh splácen. 

Návrh na povolení oddlužení musí obsahovat:

  • označení dlužníka a zplnomocněné osoby
  • očekávané příjmy na 5 let
  • příjmy za minulé 3 roky
  • návrh způsobu oddlužení

K návrhu na povolení oddlužení musí dlužník také připojit:

  • seznam majetku a seznam závazků
  • údaje o příjmech dlužníka za poslední 3 roky
  • výpis z rejstříku trestů

Závazky splátkového kalendáře jsou povinností dlužníka. V případě neplnění může soud osobní bankrot dlužníkovi zrušit a opět propadne do nezaplacených pohledávek. Návrh na oddlužení fyzické osoby podává dlužník sám nebo zplnomocněná osoba. Pokud má dlužník osoby, které by mu chtěly pomoci splatit své závazky, mohou se připojit do řízení také.

Kalkulačka oddlužení

Spočítejte si orientačně, zda splňujete základní podmínky pro to, aby soud schválil soudní oddlužení. Stačí, když vyplníte do naší kalkulačky všechny potřebné údaje a stiskněte tlačítko přepočítat. Naše kalkulačka pro oddlužení slouží pouze k orientaci, pokud jste se dostali do situace, kdy přemýšlíte o oddlužení.

Zašlete nám poptávku

Máte více dotazů k vymáhání pohledávek? Kontaktujte nás prosím.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů

Prosím vyplňte všechny položky, budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz, stížnost, otázku. Děkujeme.

Vytvořilo internetové studio:tvorba www stránek

© Všechna práva vyhrazena OBCHOD S DLUHY - vymáhání dluhů, vymáhání pohledávek